Sprzedaż nieruchomości

Sprzedaż mieszkania to zawsze ogromnie emocjonujące przeżycie. Nieważne, czy sprzedajemy swoje mieszkanie z powodu przeprowadzki, czy lokal jest wynikiem spadku, a może sprzedaż spowodowana jest życiową koniecznością. Niezależnie od powodu, trzeba przygotować się na względnie skomplikowany proces, związany z dużą wartością nieruchomości samych w sobie. Sprzedaż nieruchomości może wydawać się rzeczą prostą. Sprzedający staje jednak przed wieloma dylematami i jednym najważniejszym jest “ Czy wiesz komu otwierasz drzwi?” Czy wiesz kogo wpuszczasz do domu pod pozorem chęci kupna nieruchomości?. Na pewno nie. Przecież nie prosisz zainteresowanych klientów o okazanie dowodu osobistego!

Kolejnymi ważnymi rzeczami są: za jaką cenę powinienem wystawić swoją nieruchomość? Ile czasu zajmie sprzedaż nieruchomości?

Przybliżę Ci jak proces sprzedaży wygląda u mnie.

W pierwszej kolejności podczas rozmowy telefonicznej zbieram szereg informacji na temat sprzedawanej nieruchomości. Informacje są dla mnie ważne ponieważ na ich podstawie mogę zrobić bardzo przybliżoną wycenę. Wycena jest oparta o ceny transakcyjne, czyli za ile takie nieruchomości się sprzedawały a nie za ile są wystawione w internecie. Inna wycena będzie dla domu, mieszkania, a jeszcze inna będzie dla działki która może określać jej potencjał.

Spotkanie, to kolejny etap. Spotykamy się na Twojej nieruchomości, otrzymujesz ode mnie wycenę i rozmawiamy o Twoich oczekiwaniach. Kolejną rzeczą jest umowa pośrednictwa i mam tu na myśli tylko umowę na wyłączność. Nie pracuje na umowach otwartych. Jak już mamy powyższe rzeczy ustalone, przedstawiam cały proces marketingowy sprzedaży nieruchomości.

Mają przygotowaną nieruchomość do sprzedaży zaczynamy prezentację. Każdy klient którego przyprowadzę na Twoją nieruchomość ma ze mną podpisaną umowę, jest spisany z dowodu osobistego. Nie ma chyba nic gorszego jak przyjść z klientem bo zadzwonił a potem po prezentacji podpisywać umowę na kolanie. Moi klienci kupujący są nie tylko sprawdzani z dowodu osobistego, ale i pod kątem zdolności kredytowej. Ja oglądaczom dziękuje, albo kogoś stać na daną nieruchomość i podchodzi poważnie do zakupu albo do widzenia. Szkoda czasu mojego, Twojego nie koniecznie oglądających.

Jeśli klientom spodobała się nieruchomość, to składają propozycję zakupu i tym samym zaczynamy proces negocjacji. Ponieważ pracuję na umowie na wyłączność to reprezentuję tylko Twój interes, z prostego powodu, to Ty mi płacisz wynagrodzenie. Jak strony dojdą do porozumienia w kwestii ceny to podpisujemy umowę cywilno-prawną lub przedwstępną notarialną.  Mając podpisaną umowę zaczynamy kompletować dokumenty potrzebne do sprzedaży. W zależności od stanu prawnego nieruchomości, wskażę Ci gdzie i jakie oraz  jakiego urzędu będziemy potrzebować dokumenty.

Po zebraniu odpowiednich dokumentów pozostało nam siąść tylko do stołu i podpisać końcową  umowę notarialną. Teraz już tylko czekamy na przelew a następnie wydanie nieruchomości na podstawie protokołów zdawczo-odbiorczych i przekazanie kluczy.

Tak jak w przypadku zakupu nieruchomości wychodzę na przeciw oczekiwaniom moich klientów oraz mając na uwadze dobro i jednocześnie Wasze bezpieczeństwo, oferuję kompleksową obsługę w zakresie sprzedaży każdej nieruchomości, czy to mieszkaniowa czy komercyjna. Jestem z Wami na każdym etapie tego procesu. Moje poszczególne działania mając na celu skuteczne i bezpieczne przeprowadzenie Klienta przez cały proces sprzedaży, od pierwszego telefonu, aż po przekazanie kluczy.
Compare listings

Porównać