Zakup nieruchomości

Kupno nieruchomości, mieszkania, domu, czy też działki, to jeden z ważniejszych i bardziej stresujących momentów w życiu, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Poszukiwanie nieruchomości często jest wyzwaniem a jak już znajdziemy to pozostaje jeszcze wiele niepewnych rzeczy jak: stan prawny, uczciwość sprzedającego, finansowania zakupu i ukrytych kosztach zakupu nieruchomości.

Przybliżę Wam jak ja pracuje.

Podczas pierwszego spotkania będę zadawał wiele pytań aby określić w pierwszej kolejności czy to czego szukacie na pewno istnieje 🙂  Pewnie tak, pytania w dużej mierze będą dotyczyły głownie obiektu poszukiwań tak aby później moje wysłane do Was oferty były zgodne z tym czego szukacie. Kolejnym etapem będzie podpisanie umowy pośrednictwa i ustalenie mojego wynagrodzenia.  Po wyborze pasujących Wam ofert wybierzemy się na ich prezentację. Jeśli Wam się spodoba,  składamy Waszą propozycję zakupu. Proces negocjacji różnie trwa czasem długo, czasem krótko, ale zawsze chodzi o pieniądze. Jak już jest ustalona cena między stronami to sprawdzamy ponownie stan prawny nieruchomości a jak jest wszystko w porządku to podpisujemy umowę przedwstępną notarialną lub cywilno-prawną. Strona sprzedająca otrzymuje, zadatek lub zaliczkę w celu zapewnienia że nie mamy zamiaru zrezygnować z zakupu. Następnym ważnym etapem jest gromadzenie odpowiednich dokumentów potrzebnych do sprzedaży. Dokumenty dla działki będą inne niż dla mieszkania czy też domu. Po zebraniu odpowiednich dokumentów spotykamy się ponownie u notariusza aby podpisać umowę końcową notarialną. Ostatnim krokiem jest odbiór nieruchomości na podstawie protokołów zdawczo-odbiorczych i otrzymanie kluczy!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom moich klientów oraz mając na uwadze dobro i jednocześnie  Wasze bezpieczeństwo, oferuję kompleksową obsługę w zakresie zakupu  każdej nieruchomości, czy to mieszkaniowa czy komercyjna. Jestem z Wami na każdym etapie tego procesu. Moje poszczególne działania mając na celu skuteczne i bezpieczne przeprowadzenie Klienta przez cały proces zakupu nieruchomości, od pierwszego telefonu, aż po przekazanie kluczy.

 

Compare listings

Porównać